تبلیغات
مجله اینترنتی جیم مدرسه فرهنگیان مشهد

مجله اینترنتی جیم

مدرسه فرهنگیان مشهد

امیر حاتمیان


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 شهریور 1390

در صورتی که در ارسال ایمیل اشتباهی صورت بگیرد و به فرد دیگری غیر از شخص مورد نظر ارسال شود و اگر این ایمیل ارسالی بسیار شخصی نیز باشد ؛ چهره شخص ارسال کننده ایمیل دیدنی خواهد بود. اگر برای شما هم این اتفاق افتاده است و در صورتی که از سرویس دهنده جیمیل برای ارسال ایمیل های خود استفاده کرده اید، به راحتی می توان ایمیل ارسال شده را پس گرفت. کافیست برای فعال نمودن این قابلیت جیمیل به بخش تنظیمات(setting) رفته و در تب Labs حالت Undo send را فعال کرده و در انتها روی Save chang کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر اعمال شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

نکته: برای انجام این قابلیت تنها 30 ثانیه فرصت دارید، در غیر اینصورت برای بازپس گیری ایمیل ارسالی هیچ کاری از دست شما برنخواهد آمد.

منبـع: وب بلاگ فارسی

به ادامه مطلب مراجعه نمائید

یک رایانه کامل در کف دستان شما

شرکت زوتاک را همه به واسطه کارت‌های گرافیکی حرفه‌ای انویدیا می‌شناسند، اما مدتی است این شرکت سری محصولات جدیدی با نام ZBOX را نیز روانه بازار کرده است. به گزارش ایتنا، ZBOX اصولا یک mini-PC است، یعنی یک رایانه کوچک. این محصولات به صورت یک کیس کامل و برای کارهایی مانند دیدن فیلم و دیگر محتوای چند رسانه‌ای یا استفاده از اینترنت بسیار مناسب هستند. شرکت زوتاک اخیرا یک مدل متفاوت از این سری را معرفی کرده است، که ZBOX Nano AD۱۰ نام دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

همان طور که از نام این محصول مشخص است، اندازه کوچک نکته اصلی این محصول است. ZBOX Nano فوق‌العاده کوچک است (۱۲۷x۱۲۷x۴۵ میلی‌متر)، به نوعی که حتی از کف دست شما نیز کوچک‌تر است.

قابل توجه است که کوچک‌تر بودن این محصول نه تنها بر روی کارایی آن نسبت به مدل‌های معمولی تأثیر نگذاشته است، بلکه ZBOX Nano چند ویژگی جدید را نیز معرفی می‌کند.

درون ZBOX Nano یک گیرنده مادون قرمز مجتمع شده است و به همراه این محصول یک ریموت کنترل سازگار با Windows Media Center نیز ارایه می‌شود، که هر دو این موارد برای اولین بار است که با محصولی از این سری عرضه می‌شوند.

سخت افزار این محصول نیز کمی از یک رایانه مجزا ندارد؛ پردازنده دو هسته‌ای ۱. ۶ گیگاهرتزی، کارت گرافیکی AMD Radeon HD ۶۳۱۰ و دو درگاه USB ۳. ۰. شایان ذکر است که این محصول در دو مدل ارایه خواهد شد، ZBOX Nano AD۱۰ معمولی و ZBOX nano AD۱۰ Plus، که دومی ۲ گیگ رم و یک هارددیسک ۳۲۰ گیگابایتی نیز دارد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


بهبود کپی، انتقال، تغییرنام و حذف در ویندوز 8

هنگام کار با ویندوز کپی، انتقال، تغییر نام و حذف اطلاعات، به شدت مورد استفاده کاربران قرار می گیرد و در صورتی که به صورت همزمان چند فایل کپی و یا انتقال داده شود در چند پنجره انجام عملیات نمایش داده می شود. در وبلاگی که جهت معرفی امکانات و ویژگی های ویندوز هشت راه اندازی شده است اعلام شد که این ویژگی های پرکاربرد در ویندوز8 بهبود خواهد یافت.

کپی
در صورتی که به صورت همزمان چندین مطلب کپی شود، نه تنها باعث باز شدن چندین پنجره که باعث شلوغی صفحه می شود، بلکه سرعت کپی کردن نیز کاهش می یابد که معمولا برای بهبود این روش از برنامه های مختلفی استفاده می شود. اما در ویندوز 8 این عیب برطرف خواهد شد به طوری که در صورت کپی چند مطلب به صورت همزمان، تمامی آنها در یک پنجره نمایش داده می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

از ویژگی های جالبی که در این شکل کپی وجود دارد در صورتی که چند فایل در حال کپی باشد، می توان یک یا چند فایل در حال کپی را موقتا از کپی کردن متوقف کرد تا دیگر فایلها با سرعت بیشتری کپی شوند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

با انتخاب More details جزئیات کامل کپی از اندازه فایل و میزان کپی انجام شده به درصد تا سرعت انجام کپی نمایش داده می شود.

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

در صورتی که چند فایل برای کپی انتخاب شده باشند جزئیات آنها نیز در یک پنجره نمایش داده می شود و در صورت توقف موقت فایل ها از کپی سرعت کپی سایر فایلها افزایش می یابد که در جزئیات نمایش داده شده کاملا مشخص می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در حین کپی یک فایل، در صورتی که از قبل فایلی با یک نام مشابه ذخیره شده باشد ویندوز سه حالت را پیشنهاد می کند :
فایل جدید جایگزین فایل قبلی می شود
از کپی شدن فایل جدید جلوگیری می شود
فایل جدید کپی شده و با یک نام مشابه با فایل قبلی ذخیره می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در تغییراتی که برای این حالت در ویندوز8 وجود خواهد داشت، مشخصات فایل ذخیره شده و فایلی که تصمیم به ذخیره آن گرفته شده است نمایش داده شده و می توان با یکدیگر مقایسه کرد و بهترین فایل را جهت ذخیره انتخاب کرد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

منبع : وب بلاگ فارسی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آغاز پروژه جدید نوکیا برای تولید گوشی‌های خورشیدی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کسانی که در کشورهای آفتابی زندگی می‌کنند احتمالا به این فکر افتاده‌اند که شارژ خورشیدی روشی عالی و دوستدار محیط زیست برای شارژ کردن تلفن همراه است. در برخی مناطق، جریان برق پایدار در دسترس نیست، بنابراین این روش جایگزین می‌تواند بسیار جذاب باشد. نوکیا که همیشه مشتاقانه می‌خواهد پایداری گوشی‌هایش را ارتقا دهد، بررسی مقدماتی جدیدی آغاز کرده تا ببیند آیا می‌تواند یک گوشی خورشیدی به حقیقت بپیوندد.

سالهاست تبلیغات محصولات خورشیدی بسیاری در بازار وجود داشته است. اما همه این محصولات حجیم بوده و کارایی مناسبی نداشتند. علاوه بر این، محصولات خورشیدی در شرایط نامناسب جوی کار نمی‌کردند. اما اکنون همه چیز تغییر کرده است: مطالعات مقدماتی نوکیا به دنبال امکان عملی شدن پنل‌های شارژ خورشیدی در گوشی کاربران و کنترل انرژی با گوشی‌های مورد آزمایش از قطب شمال تا استوا است.

کریستینا کرونن که سرپرستی این پروژه را بر عهده دارد می‌گوید با وجود اینکه سودمندی پنل‌های خورشیدی روی سقف ساختمان‌ها و غیره تاکنون به خوبی ایجاد شده است، ما هنوز به خوبی نمی‌دانیم که آیا آنها احتیاجات کاربران موبایل را فراهم می‌کنند یا خیر:

«هیچ کمبودی در اطلاعات انرژی خورشیدی برای نصب دائم وجود ندارد، اما ما نمی‌دانیم چه میزان از آن باید موارد استفاده گوناگون از موبایل‌ها جمع‌آوری شود. به همین دلیل است که ما برای کاربران گوشی‌های خورشیدی مهیا می‌کنیم که دارای یک ضبط‌کننده مانند جعبه سیاه هواپیماست تا دسترسی به انرژی خورشیدی را در زندگی واقعی ایجاد کند.»

اما تکلیف کسانی که در کشورهایی با منابع کم از تابش نور خورشید زندگی می‌کنند چیست؟ یا کسانی که وقتی گوشی خود را لازم ندارند آن را بیشتر در جیب یا کیفشان قرار می‌دهند؟ مَتی نسکالی، مدیر فنی این پروژه می‌گوید این افراد هنوز هم می‌تواند از شارژ خورشیدی استفاده کنند:

شارژ با قدرت کم از یک منبع نیرو که جریان انرژی پایداری ندارد برداشت انرژی نام دارد. استفاده از یک پنل خورشیدی کوچک برای شارژ باتری نمونه بارزی از کنترل انرژی است، زیرا نیروی موجود به میزان زیادی به شرایط جوی و نوع استفاده بستگی دارد. نیروی شارژ معمولی نمی‌تواند در پنل‌های خورشیدی کوچک به کار گرقته شود، اما استفاده از فناوری برداشت انرژی، هر ذره از نیروی خورشیدی را که در دسترس قرار می‌گیرد می‌تواند در باتری جمع‌آوری کند.

هم اکنون ۴ کاربر برای این آزمایش درنظر گرفته شده‌اند. آنها در کنیا، بالای مدار قطب شمال در فنلاند، در یک کمپ اکتشافی در سوئد، در قایقی که دور دریای بالتیک در حال سفر است ساکن هستند. آنها از یک گوشی نوکیا C1-02 استفاده می‌کنند که باتری پشت آن با یک پنل خورشیدی و دستگاه ضبط اطلاعات برای گزارش کارایی تجهیزات، تغییر داده شده است.

منبع : گویا آی تی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

هشدار امنیتی گوگل به کاربران ایرانی !‏

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بنا به خبر اعلام شده توسط وبلاگ امنیتی شرکت گوگل از چند روز پیش عده ای در تلاش هستند تا با استفاده از سرتیفکتهای جعلی در حمله ای که با نام (man-in-the-middle (MITM معروف است، میان سرورهای جیمیل و کاربران ایرانی، ارتباط امن واقعی را مختل کرده و به این طریق امکان دسترسی به اطلاعات داخل پستهای الکترونیکی کاربران را داشته باشند. هکرها از سرتیفکتهای جعلی DigiNotar استفاده مینمایند و این حالت در هنگام درخواست دسترسی به سایت جیمیل اتفاق می افتد. طبق گفته گوگل برای اینکار در داخل کشور ایران از یک SSL Certificate جعلی برای جیمیل استفاده شده است.

به همین دلیل این شرکت از همه افراد دارنده پست الکترونیکی جیمیل در داخل ایران خواسته است تا با به روز نگه داشتن مرورگرهای خود از این امر آگاه و جلوگیری نمایند. لازم به ذکر است مرورگر گوگل کروم به خوبی این وضعیت را شناسایی نموده و از ایجاد این ارتباط جعلی خودداری مینماید و از کاربرانی که از موزیلا فایرفاکس نیز استفاده میکنند خواسته شده که مرورگر خود را به روز نمایند. لازم به ذکر است شرکت موزیلا نیز در وبلاگ امنیتی خود به این مشکل در ایران اشاره داشته است.

اگر شما در چند روز گذشته بصورت مداوم از جیمیل با مرورگرهای غیر از کروم استفاده کرده و این پیغام را دریافت نموده اید (شکلهای زیر)، بلافاصله با به روز رسانی مررورگر خود و یا نصب و راه اندازی گوگل کروم سیستم ارتباطی خود را امن نمائید و در صورتی که مرورگر شما در زمان دسترسی به جیمیل چنین اخطاری میدهد، از ورود به جیمیل خودداری کنید و چند دقیقه بعد مجددا برای ورود به جیمیل تلاش کنید. همچنین توصیه می‌شود پس از آپدیت مرورگر خود اقدام به تغییر کلمه عبور خود در جیمیل کنید. اگر از گوگل کروم استفاده میکنید، گوگل کروم به شما اخطار امنیتی خواهد داد و بنا به گفته گوگل، کاربران مرورگر کروم از این حمله در امان هستند و اگر از فایرفاکس استفاده میکنید هرچه زودتر آنرا بروز کنید.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

منبع : گویا آی تی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اعلام آدرس جدید موتور جستجوگر و وبلاگ فارسی گوگل

از تاریخ ۸ دسامبر برابر با ۱۷ شهریور، شرکت گوگل در وبلاگ خود از کاربران خواسته است که درخواستهای جستجوی خود را از طریق آدرس https://encrypted.google.com یا آدرس https://www.google.com ارائه کرده و بدینوسیله امنیت دادهای خود را نیز تضمین نمایند. (این درخواستها قبلا به آدرس http://www.google.com فرستاده میشد). صفحه جدید ارائه شده از پروتکل SSL استفاده میکند و ارسال و دریافت اطلاعات داده های جستجو را بصورت رمرگذاری شده بین کامپیوتر شما و سرور گوگل انجام میدهد و همچنین انتقال به بقیه سرویسها از این صفحه به آدرسهای که از آن پروتکل(با https شروع میشود) استفاده میکنند فرستاده میشود. نکته قابل اشاره اینست که اغلب سرویسهای این شرکت مانند ,Plus، gmail, Docs, Reader,Photos ,Youtube قبلا به این پروتکل مجهز بوده و از بقیه سرویسهای مهم تنها سرویس جستجوی Web و سرویس Google map نتوانسته بودند خود را به این سرویس رمزگذاری شده مجهز نمایند که با اعلام این خبر، موتور جستجو نیز به مجموعه صفحات رمزگذاری شده پیوست. شرکت گوگل همچنین ادعا داشته که تمام درخواستهای جستجوی کاربران استفاده کننده از مرورگر کروم ورژن ۱۴+ بصورت اتوماتیک به این صفحه داده میشود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

لازم به ذکر است بعد از اعلام این موضوع و مشکلات بوجود آمده پس از حمله MITM شرکت گوگل با ایجاد یک وبلاگ به زبان فارسی، کانال خبری خود را مستقیما با فارسی زبانان برقرار نموده و اغلب کاربران ایرانیی که احتمال لو رفتن پسورد آنها وجود داشته است را مجبور کرده تا پس از ورود پسورد خود را تغییر دهند.(لینک خبر)

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

منبع : گویا آی تی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

معرفی سری جدید لپ‌تاپ‌های VAIO S سونی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شرکت سونی سری جدید لپ تاپ های VAIO S را معرفی کرد. این سری دارای صفحه نمایش ۱۵٫۵ اینچ HD با وضوح ۱۰۸۰p میباشد. این لپ تاپ دارای طراحی باریک و سبک به همراه یک باتری اختیاری به منظور افزایش عمر باتری تا ۱۲ ساعت است. ضخامت این مدل زیر ۱ اینچ بوده و در دو رنگ مشکی و نقره ای پلاتین وارد بازار خواهد شد. طراحی این مدل نیز با مواد آلومینیومی و منیزیمی صورت گرفته تا وزن دستگاه تنها ۴٫۴ پوند ( حدود ۲ کیلوگرم ) باشد که نسبتا سبک به حساب می آید. کیبرد نیز دارای نور پس زمینه و همچنین پد عددی ۱۰ کلیدیست.

اما در قسمت پردازنده ، نسل دوم پردازنده های قدرتمند Core i7 شرکت اینتل به چشم میخورد که میتواند پاسخگوی حجم سنگینی از عملیات پردازشی باشد. هارددیسک SSD با گنجایش ۱ ترابایت و پشتبانی از فناوری چهار RAID 0 کاملا میتوانید نیازهای شما در ذخیره انواع فایل های صوتی و تصویری را برطرف کند.

هنگامی که به سراغ کارت گرافیکی این مدل میرویم با یک کارت گرافیکی محصول شرکت AMD روبرو خواهیم شد. AMD Radeon HD 6630 که بازدهی عالی در زمینه HD خواهد داشت. پشتیبانی از DirectX 11 نیز بازی خورها را خوشحال خواهد کرد. به منظور به حداکثر رساندن عمر باتری در هنگامی که عملیات گرافیکی سنگینی در حال اجرا نباشد ، دستگاه به کارت گرافیک Intel HD سوئیچ خواهد کرد.

در این مدل همچنین یک درایو بلو-ری و یک وبکم HD نیز تعبیه شده است. عرضه سری جدید VAIO S 15.5 اینچ، از ماه اکتبر در وبسایت شرکت سونی و با قیمت حدود ۱۰۰۰ دلار آغاز خواهد شد ( باتری اضافی قیمتی در حدود ۱۵۰ دلار خواهد داشت ). عرضه مدل VAIO S 13.3 اینچ ، به همراه نسل دوم پردازنده های Core شرکت اینتل نیز از همان ماه اکتبر آغاز میشود.

منبع : گویا آی تی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

معرفی اولین ماوس دو کاره LG با قابلیت Scan کردن اطلاعات

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

استفاده از یک ماوس به عنوان اسکنر ایده خوبی است. چرا که خیلی جمع و جور و کوچک است. علاوه بر این به جای خرید دو وسیله می توانید یک ابزار تهیه کنید که کار دو وسیله را انجام دهد. در ادامه اولین ماوس الجی که می تواند به عنوان Scanner نیز عمل کند را معرفی می کنیم.

نام مدل این ماوس LSM-100 است و هر اطلاعاتی که در زیر آن قرار می دهید را Scan می کند. در واقع این ماوس لیزری به همراه اسکنر خود اطلاعات برگه هایی تا سایز A3 را در فرمت های PNG، JPEG، TIFF، BMP، PDF، XLS و حتی DPC اسکن می کند.

این ماوس در سال 2012 وارد بازار خواهد شد. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت و مشخصات فنی این ماوس در دسترس نیست.

منبع : زومیت

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

پاناسونیک سبک ترین عینک سه بعدی دنیا را معرفی کرد

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

امروز پاناسونیک سبک ترین عینک سه بعدی دنیا را معرفی کرد. این عینک که TY-EW3D نام دارد 26 گرم وزن داشته و با اختلاف 1 گرم عنوان سبک ترین عینک سه بعدی را از آن خود کرده است. باتری این عینک نیز نوع خاصی است که عمر بیشتری نسبت به رقبایش دارد. در ادامه مشخصات کامل تر این عینک را مشاهده می کنید.

TY-EW3D یک گرم از رقیبان 27 گرمی خود سبک تر است. باتری جدیدی که در این عینک استفاده شده پس از 30 دقیقه شارژ شدن، می تواند بالای 25 ساعت عمر کند. ولی اگر آن را تنها 2 دقیقه شارژ کنید می توانید یک فیلم کامل را با آن مشاهده کنید. چراکه عمر باتری این عینک به ازای 2 دقیقه شارژ، حدود 3 ساعت است. هنوز قیمت دقیق و زمان عرضه این محصول به بازار مشخص نیست.

منبع : زومیت

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

وایت‌بردهای هوشمند دیجیتال ۶۰ و ۷۰ اینچی شارپ

شرکت ژاپنی شارپ مدل‌های جدید ۶۰ و ۷۰ اینچی وایت‌برد هوشمند خود را که برپایه ال‌سی‌دی‌های صفحه لمسی کار می‌کنند به بازار ژاپن عرضه کرد. این وایت‌بردهای هوشمند قابلیت نمایش تصاویر ویدیوئی، عکس و اطلاعات رایانه‌ای را با بیشترین کیفیت بر روی خود دارند و به دلیل استفاده از بالاترین حساسیت صفحات لمسی برای استفاده در ادارات و کلاس‌های درس ایده‌آل به نظر می‌رسند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در مدل ۷۰ اینچی این وایت‌برد هوشمند (PN-L702B) که ۳۰ درصد بزرگتر از مدل قبلی این محصول است. جزئیات به نمایش درآمده در این محصول به وضوح از فاصله دور مشخص هستند و وقتی این وضوح با فناوری قلم دیجیتال شارپ ترکیب می‌شود،کارایی مناسبی دارند.ارسال توسط Amir Hatami
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin