تبلیغات
مجله اینترنتی جیم مدرسه فرهنگیان مشهد

مجله اینترنتی جیم

مدرسه فرهنگیان مشهد

امیر حاتمیان


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1391

2012 2012 آیا سال 2012 پایان دنیا و جهان است ؟

تاریخچه مایاها
مایاها قومی بودند که چند هزار سال پیش تو مناطق آمریکای مرکزی زندگی می کردند، البته الان هم از قوم اونها بازماندگانی وجود دارن.

قبل از اینکه وارد مقوله پیش گویی اصلی مایا بشم باید توضیحاتی راجع به قدرت و تمدن این قوم براتون بنویسم. مایا! قومی که هزاران سال پیش معبد و هرمی رو با 365 پله ساخته اند! به تعداد روزهای سال. مایا تمامی خسوف ها و کسوف ها را دقیقا تا سال 2012 ثبت کرده و همشون طبق برنامه دارن اتفاق می افتن، مایا چندین هزار سال پیش عدد یک میلیون رو کشف کرده بود، مایا هزاران سال پش تو معابدش تصاویری از سفینه ها و فضانوردان رو روی سنگ ثبت کردن!. مایا آن زمان حتی تعداد روزهای هر سال ماه رو که گمونم 279 روز هست محاسبه کرده بود. مایا ها از اورانوس و نپتون اطلاع داشتند، تقویم مایا برای 400 میلیون سال استخراج شده است، سال خورشید و زهره را تا چهار رقم اعشار محاسبه کرده اند.

حالا بریم سر اصل مطلب، پیشگویی!
پیشگویی می گه: تو 21 دسامبر سال 2012 این زندگی روی کره زمین به اتمام می رسه و یک دوره جدید زندگی روی زمین شروع می شه. تو چند تا سایت خوندم که این دوره جدید پر از صلح و عشق و آرامش و پیشرفت هست. (مصداق حرف یکی از سیاستمداران آمریکایی که پایان بحران مالی آمریکا رو صلح و آرامش تو دنیا می دونست). حالا چند تا نظریه دیگه هم هستند که به تفضیل روشون بحث می کنم. استاد کلاس #C هم اطلاعاتی در این مورد داشت، جالبه که گفت ما به ناسا یه ایمیل فرستادیم و پرسیدیم که آیا سال 2012 اتفاقی تو کهکشان خواهد افتاد؟ ناسا پاسخ داده بود که نارسایی هایی مشاهده می شن ولی نمی تونیم تائید کنیم که این اختلالات آسیبی به زمین می رسونن یا نه!

مایاها معتقد بودند که زمین از 5 دوره تشکیل شده، پایان هر دوره یه اتفاق خیلی بد می افته و دوره جدید شروع می شه. جالب اینجاست که 2012 پایان دوره پنجم هست! و ما وارد دوره ششم خواهیم شد، گفته می شه تمدن حاضر از بین خواهد رفت تا دوره ششم شروع بشه! (تو ویدئو اشاره شده به زمین لرزه های بزرگ) .

البته نگاههای خیلی مثبتی هم به قضیه شده و بعضی هم اصلا این گفته رو کاملا رد می کنند. و منم با این پست منظورم این نیست که شما رو از زندگی ناامید کنم یا صحت این بحث رو اثبات کرده باشم. من دارم نتیجه تحقیقم رو تو اینترنت و از حرفهایی که شنیدم و چیزهایی که دیدم بیان می کنم و خیلی امکان داره که چون مثلا روی یک نظریه نادرست پی ریزی شده کلا نادرست باشه ولی به هر حال شواهد و مدارک موجود انسان رو از ساده از کنار این قضیه گذشتن منع می کنه.

علم سرشار مایا بخصوص از نجوم اونها رو قومی آگاه و متمدن ساخته بود. البته قضیه ترک مایا از محل زندگیشون هم یک قضیه خیلی معروف هست که دلایل بسیاری براش بیان شده.

الان تقریبا تمام حرفهای من تموم شد.

گفته می شه پایان دوره دوم توسط هوا بوده (گمونم منظورش نارسایی های جوی) دوره سوم با آتش و دوره چهارم با سیل تموم شدند، لذا نظریه های زیادی مبنی بر اینکه دوره پنجم با زلزله از بین بره جاری هست.

دوتا چیز جالب هم دیدم: یکی اینکه مایا حتی زمان سقوط قوم خودشون رو پیشبینی کرده بودند و عجیب تر از همه: جنگهای جهانی رو هم پیش بینی کرده بودند. البته دقت کنید که اتمام دنیا به این معنی نیست که همه چیز از بین می ره، حتما شروعی خواهد بود، برای دوره ششم و هنوز مطمئن نیستیم که این دوره چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد.

خوب، اگه از یه منظر دیگه هم نگاه کنیم برای اینکه اثبات بشه این دوره نمی تونه واقعا اتمام باشه، بلکه فقط تعویض دوره هست، بحث دین و اعتقادات هست. دیگه زیاد لزومی نداره عمیقا وارد این بحث بشم.

این بحث رو تا اینجا داشته باشید، حتما مطالب تازه رو در ادامه ارسال می کنم.

پی نوشت 1: طبق شواهد و مدارکی که تو کتاب “ارابه خدایان توسط اریک فون دانیکن” ارائه شده، مایاها ناگهان از محل زندگی خودشون بصورت دسته جمعی کوچ کردند، بعلاوه علم سرشار مایا + خیلی از مدارک که پیشنهاد می کنم از تو کتاب بخونید. یا بهتر بگم، یکسری موجودات متفکر که اون زمون که انسان نیمه وحشی بوده برروی زمین فرود اومدند و علم خودشون رو در اختیار مایا قرار دادند، وگرنه اون پیشرفت های مایا رو که بهتون گفتم تصور کنید برای یک سری انسان های نیمه وحشی دسترسی براشون چقدر می تونه دور از ذهن باشه. در ضمن علت کوچ دسته جمعی مایا رو هم می شه یک فشار روحی قلمداد کرد، فشاری که مایاها برای برگشت خدایان تحمل کردند ولی وقتی دیدن که از خدایان خبری نشد همشون به نوعی روحیه خودشون رو از دست دادن و اونجا رو که به خاطر خدایان آباد کرده بودند و همه جا نشانه هایی از اونها براشون بود ترک می کنند. البته این رو کتاب خیلی بهتر از من تونسته بیان کنه.

پی نوشت 2: کلید واژه هایی که می تونید ازشون برای تحقیق استفاده کنید : Maya Prediction, Maya 2012, Mayan prediction و … متاسفانه منابع فارسی زیادی در دسترس نیست.

پی نوشت سه : ظاهرا مایا اون زمون به علم پر کردن دندون های پوسیده هم رسیده بودند، جالب اینه موادی که برای پر کردن دندون استفاده کردند از اون زمون تا حالا سالم داخل دندون باقی موندن، گفته می شه نوعی سیمان یا چسب ناشناخته می تونه باشه!

نظر شما چیه؟

ناسا سازمان ملی هوانوردی و فضایی امریکا : هیچ مدرک قابل اعتمادی برای هرگونه ادعایی مبنی بر وقوع حادثه غیر عادی در دسامبر 2012 وجود ندارد.

هر چه  که تا به آلان توضیح داده شد علمی و تاریخی بود اما از دید مسائل و متون روایی مسلمانان شیعه و البته بعضا سنی ها – روز رستاخیز و قیامت کاملا اتفاقی و ناگهانی رخ خواهد داد و در قرآن هم خداوند نشانه های روز رستاخیز را بازگو می فرماید. کسی تاریخ وقوع آن روز را هرگز نمی داند به جز خداوند به تعبیر قرآن ” و عنده علم الساعه ” تاریخ قیامت نزد خداست.
محققان مختلفی درباره? اینکه آیا فاجعه‌ای در سال ???? رخ خواهد داد، بحث کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که نشانه‌های رستاخیز قریب الوقوع(پدیده ????) نه در عقاید باستانی مایاها یافت شده نه در مطالعات علوم معاصر. مایاشناسان سر شناس نیز درباره? اینکه آیا سال ???? پایان دوره تقویم این قوم است، و آیا این تاریخ سرآغاز دوره‌ای جدید برای بشریت است بحث کرده‌اند و بیان داشته‌اند که این عقاید برداشت‌های نادرست از تاریخ مایاها است. در باورهای امروزه این قوم نیز پدیده ???? کاملا در تضاد با عقاید آن‌هاست. همچنین در منابع قدیمی این قوم نیز پیدا کردن سرنخ‌هایی از بیان این موضوع بسیار نادر و کمیاب است. این امر بیان‌کننده? این است که حتی در میان بزرگان قوم مایا نیز اختلافات بسیاری بر سر درستی این موضوع وجود دارد. همینطور اخترشناسان و دانشمندان علوم طبیعی دیگر نیز این نظریه را رد کرده‌اند. ناسا نیز این گمانه‌زنی‌ها را به حدسیاتی که در دهه? ?? دریاره? اخلال در سیستم‌های رایانه‌ای در آستانه سال ???? وجود داشت، شباهت داده‌است.

پایان دنیا سال 2012 ! (پیشگویی مایا)

یك سوال؟!!!

در کنار خیابان های شهر مایا چشمه های آب گرم و سردموجود بوده و بعضی از محققین معتقدند که آن ها آب را با وسائل مخصوصی گرممی کرده اند . جالب اینجاست که با این تمدن،از چرخ استفاده نمی کرده انداما جاده کشی های دقیقی دارند که بعضی از آن ها تا آن سوی کوهستان همکشیده شده است اما کسی نمی داند آن ها که چرخ نداشته اند چرا یک چنین جادههای دقیقی می ساخته اند ؟!!


کتیبه ای عجیب : در سال 1953 کاوشگران زیر نظر "البرتو روزالهیر " مشغول حفاری از نقاط مختلف یکی از هرم ها بودند تاسرانجام بعد از دوسال حفاری به راهرویی رسیدند که آخرش عمدا بسته و پوشیدهشده بود با تجسس بسیار در آخر توانستند به کف هرم راه یابند و سنگ بزرگیکه در جلویشان بود را کنار زدند در آن جا لوحی را یافتند که حکاکی شده بودو تصاویر خورشید ، ماه و زهره به راحتی تشخیص داده می شد آن لوح به قدریسنگین وزن بود و فضا به قدری تنگ بود که بلند نمودن آن بدون وسائل پیشرفتهامکان پذیر نبود و اینکه چطور آن ها آن لوح را جابه جا کرده اند؟پس از آنتابوت قرمز رنگی را کشف کردندکه اسکلت یک فرد 170 سانتی متری را در درونداشت و صندوقچه ای پر از سنگ یشم در داخل مقبره . این کاوشگر می گوید :وقتی به داخل رفتیم احساس کردیم که چقدر ارتباط بزرگی بین تمدن های اطرافمدیترانه و امریکای جنوبی وجود دارد . اما عجیب ترین قسمت کار ترجمه متنلوح مایا است بخوانید.....
" « وخدایان از آسمان آمدند و از ما جایی برای نشتن می خواستند و برای رسیدن بهاهدافشان به قوم من علم نجوم و ریاضیات بخشیدند و روز موعود فرا رسید ،آنها از آسمان آمدند و بسیاری از اقوام من را با خود بردند و تنها من میدانم » " . واقعا این متن چه برداشتی را برایمان بیرون می کشد جزاینکه موجودات فضایی در قلمروی آن ها رفت و آمد داشته اند البته پدیدهیوفو ها در قسمت های بعدی به طور کامل مورد بحث قرار خواهد گرفت . تقویممایا هم بسیار خارق العاده است تمامی محاسبات را تا سال 2013 میلادی انجامداده اند در مورد قطب های خورشید ! گردش دقیق زهره !! حرکات زمین که ازهمه مهمتر می دانستند زمین گرد است !!!


نام: 4588.jpg نمایش: 135 اندازه: 23.2 کیلو بایت


عجیب ولی واقعی
(تیتر کوتاه : یکی از عجایب این قوم ایجاد تقویم کسوف و خسوف قرن بود که امروزه قوی ترین کامپیوتر ها نیز نمی توانند آن را محاسبه کنند.)

زمانی که قاره آمریکا کشف شد، در آمریکای لاتین اقوامی زندگی می کردند که اگر چه به نظر وحشی می آمدند ، اما در زمینه ی نجوم پیشرفت چشمگیری کرده بودند ، دقت و اندازه گیری آن ها به حدی بود که تا به امروز کسی موفق به کشف راز موفقیت آن ها نشده است. طبق تحقیقات ، آخرین باز ماندگان آنها در شیلی زندگی می کنند، اما از تمدن قدیم مایا ها دیگر چیزی باقی نمانده است. یکی از عجایب کار این قوم ایجاد تقویمکسوف و خسوف قرن بود که امروزه قوی ترین کامپیوتر ها نیز نمی توانند به راحتی آن را محاسبه کنند.مایا ها آغاز جهان را در حدود 20000 سال پیش می دانستند که می توان آن را جزء معدود ترین اشتباهاتشان به شما آورد. اما جالب آنکه پایان جهان را 21 آوریل 2012 دانستند.
ضمنا قوم مایا یک تقویم سنگی ساخته بودند که از دو دایره تشکیل شده بود که یکی از آن ها کوچکتر از دیگری بود و در داخل دایره دیگر قرار می گرفت. دایره بزرگتر 365 دندانه و دایره کوچکتر 12 دندانه داشت که علامت روز ها و ماه ها بودند!!!!!!!!!!!!!(میلاد : بابا اینا دیگه کی بودند؟!!!!!20000 سال پیش ، قبل از اینکه تقویم هایی همچون تقویم خیامی یا میلادی و... بوجود آید چه کار هایی می کرده اند.) هر وقت دو تا دندانه علامت دار به هم می رسید ، یک کسوف اتفاق می افتاد. آخرین کتاب مایا ها که به زبان خاصی نوشته شده بود، توسط بک کشیش پرتغالی که برای تبلیغ دین مسیح به آنجا رفته بود، به آتش کشیده شد و این کار سند بسیار مهمی برای کشف اسرار این قوم مرموز از بین رفت. البته چند جلد از این کتاب ها نجات پیدا کرد ، اما هنوز قوم مایا و راز پیشرفت آنان در نجوم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

ناسا برای نشان دادن باورهای بی معنی درباره سال2012 میجنگد.دن یومانس،مدیر بخش اجرام نزدیک زمین ناسا،با تولید فیلم و نوشتن مقالات پیرامون وقایع علمی کیهانی که درسال2012 اتفاق خواهند افتاد سعی در رفع این باورهای اشتباه دارد.وی به طور دقیق وقایعی را که در2012 اتفاق خواهند افتاد وآنچه که اتفاق نخواهد افتاد در مقالات خود گنجانده است.این مقاله به شرح زیر است:
سفینه فضایی گالیله در 16دسامبر1992،از فاصله 6.2میلیون کیلومتری از زمین،به سمت ماه روی برگرداند تا تصاویر جاودانه خود از گردش ماه به دور زمین را ثبتت کند.مصلما اجرام آسمانی بسیار مورد توجه هستند.و مکانها و خط سیر آنها در پایان سال2012 حتی بیشتر مورد توجه است.من به عنوان یک فرد یک کتاب یا فیلم خوب را به اندازه هر شخص دیگری دوست دارم.اما آنچه که در فضای مچازی،تلویزیون و فیلمها نمایش داده میشود صرفا بر مبنای علمی نهاده نشده است.حتی یک خبر قلابی از زبان ناسا نیز در این مورد بیان شده است...آنچه در پی می آید واقیعت اتفاقات کیهانی در2012است.
نیبیرو،به عنوان یک جرم آسمانی بزرگ غلط انداز که به سمت زمین نشانه رفته است وجود ندارد.و شواهدی قابل تکیه با یا بدون تلسکوپ مبنی بر وجود آن دردست نیست.و نیز هیچ مدرکی دال بر هرگونه اثر گرانی احتمالی از سوی این جرم بر منظومه خورشیدی ما وجود ندارد.هرچند من اسم نیبیرو را رادوست دارم.و اگر زمانی یک حیوان خانگی مثل یم ماهی طلایی بگیرم(و ممکن است در2013 انجام دهم)نیبرو در صدر لیست من برای نامگذاری آن خواهد بود.


تقویم مایاها دردسامبر2012 به پایان نمیرسد.درست همانطور که تقویم شما در آشپزخانه بعد از 31دسامبر امسال(30اسفندماه)تمام نمیشود.تقویم مایا در21 دسامبر2012 به پایان نمیرسد.این روز تنها روز پایان دوره گاهشماری مایا است،اما درست همانطور که تقویم شما از1ژانویه(1فروردین)مجددا آغاز میشود،یک دوره دیگر در گتهشماری مایاها آغاز میشود.
هیچ پیشگویی قابل اعتماد و مستند درمورد وقوع پدیده های نگران کننده نجومی در2012وجود ندارد.فعالیتهای خورشید به صورت دوره اس است که هر11سال یکبار اتفاق میافتد و ماکسیمم زمان دوره بعدی این فعالیتها بین2010 تا2012 پیشبینی شده است.هرچند زمینبه طور معمول همیشه این افزایش فعالیتهای خورشیدی را بدون اثرات نگرانکننده تجربه کرده است.
میدان مغناطیسی زمین که ذرات بارداری خورشیدی را منحرف میکند،جابه جایی قطبهایش را هر 400،000سال یکبار تجربه میکند،اما مدرکی دال بر اتفاق افتادن این جابه جایی که هزاران سال طول میکشد تا اتفاق بافتد در 2012نیست.حتی اگر قرار بود چنین جابه جایی اتفاق بیافتد،امکان نداشت که روی چرخش زمین یاحتی جهت چرخش زمین دور محورش اثر بگذارد،این کار فقط از عهده سوپرمن برمی آید.
تنها ککشهای مهم که زمین آنها را تجربه کرده است از اثرات ماه و خورشید بوده اند.تا چندین دهه آینده هیچگونه همراستا شدن سیارات منظومه شمسی اتفاق نمی افتد،زمین در2012 از صفحه کهکشانی عبور نخواهد کرد، و حتی اگر هم چنین چیزی اتفتق افتاد اثرات آن بر زمین قابل چشم پوشی است.هر دسامبر زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری همراستا میشوندواما این تنها پدیده ای سالیانه است و نتیجه ای دربرندارد.
پیشبینیها درمورد روز رستاخیز یا تغییرات آنچنانی در 21دسامبر2012 همگی نادرست هستند. چنین پیشگوییهای اشتباهی در مورد روز قیامت بارها طی قرون گذشته تکرار شده اند.مایلم یک جمله از کارل ساگان یادآور شوم که چندین سال پیش بر زبان راند:"ادعاهای فوق العاده،مدارک فوق العاده نیازدارند"
اثبات ادعاهایی مبنی بر اتفاق افتادن فاجعه،یا تغییرات قابل توجه در2012برعهده ادعاکنندگان است.اما علم به آنها کجا است؟مدرک کجاست؟هیچ مدرکی وجود ندارد.و هر ادعای سودآور و مصر،وسودایی، چه ساخته شده در کتابها،فیلمها،یا اینترنت،نمیتواند واقعیت موجود را تغییر دهد.هیچگونه مدرکی مبنی بر اتفاق افتادن وقایع عجیب در دسامبر2012 وجود ندارد.


بررسی علمی نظریه نابودی جهان در سال 2012

حمله موجودات بیگانه
از زمانی که هربرت جرج ولز کتاب جنگ دنیاها را در سال 1898 / 1277 منتشر کرد، حمله موجودات فضایی سوژه بسیاری از آثار تخیلی در سراسر جهان شد. ترس از چنین حملاتی از جاهایی مانند مریخ یا توسط موجوداتی خارج از کهکشان ما و حتی از ابعاد دیگر هر از چندگاهی مانند جزر و مد دنیای ناامید کره زمین را درمی‌نوردد.
فضایی ها

محققان متوجه شدند ترس از حمله موجودات فرازمینی در حال افزایش است. بسیاری معتقدند حادثه روزول در سال 1947 در اثر برخورد یک بشقاب پرنده با زمین رخ داده است. علاوه بر آن تصاویر و ویدیوهای معتبری که تاکنون از اشیای پرنده موجود در آسمان تهیه شده نیز رو به افزایش است و می‌‌تواند به گونه‌ای تاییدکننده این واقعیت باشد که احتمال حمله از جانب موجودات فضایی رو به افزایش است.

شواهد: انتشار تصاویر، ویدیوها و اسناد رسمی که ادعا می‌کند کشورهایی در جهان در طول 50 سال گذشته فعالیت اشیای پرنده ناشناس را مشاهده کرده‌اند، داستان‌هایی که افراد گروگان گرفته شده و برخی دیگر مطرح کرده‌اند.

احتمال: 1 درصد

برخورد سیاره ناشناخته نیبیرو به زمین

در هزاران سایت و بلاگ اینترنتی ادعا شده که در سال‌های اولیه قرن 21 ، سیاره‌ای کشف نشده با زمین برخورد کرده یا از فاصله بسیار نزدیک آن عبور می‌کند و این اتفاق یا منجر به نابودی تمامی تمدن‌های روی زمین می‌شود یا دگرگونی‌های بسیار بزرگی در سراسر این سیاره به وجود می‌آورد.

نام نیبیرو در اواخر دهه 1960 / 1340 توسط زکریا سیچین در کتابش مطرح شد. به اعتقاد سیچین، نیبیرو سیاره‌ای در منظومه شمسی ماست که در مداری نامنظم می‌چرخد و هر 3700 سال به محدوده داخلی وارد می‌شود. اما سیچین هیچ‌گاه نگفت که این سیاره زمین را تهدید خواهد کرد. برخی دیگر هم معتقدند نیبیرو خواهر کوتوله قهوه‌ای رنگ خورشید ماست و برای اولین بار در انتهای سال جاری دیده خواهد شد.
برخورد سیاره ناشناخته نیبیرو به زمین

شواهد: شواهد بسیار کمی در این مورد موجود است. در این بین برخی به کشف سال 2005 / 1384 ناسا استناد می‌کنند که دهمین سیاره در حاشیه خارجی منظومه شمسی را به ما معرفی کرد. بسیاری معتقدند این سیاره در سال 2012 از فاصله نزدیک به زمین عبور خواهد کرد، اما حقیقت این است که حرکت این سیاره به احتمال زیاد به سمت داخل منظومه شمسی نخواهد بود.

احتمال: 2 درصد

فاجعه خورشیدی
این هم یکی از نظریه‌های فرا رسیدن آخرالزمان مطابق با تقویم مایا است که البته شاید بر اساس شواهد علمی درست هم باشد. در این نظریه در دسامبر 2012 / آذر 1391 فوران‌های عظیم و گازهای دفع شده از خورشید، زمین را احاطه کرده و بشریت و تمام اکوسیستم‌ها را نابود خواهند کرد. البته هیچ شواهدی وجود ندارد که بتوان با کمک آن‌ها رویدادهای مشابه با این را در گذشته اثبات کرد.

شواهد: ممکن است ارتباطاتی بین چرخه‌های 11 ساله خورشیدی و چرخه‌های زمانی دیده شده در تقویم مایا وجود داشته باشد، اگرچه این شواهد بسیار ضعیف هستند. اما به هر حال فوران‌های خورشیدی می‌توانند مشکلاتی مانند آسیب‌دیدگی ماهواره‌ها یا آسیب رسیدن به فضانوردان و حتی قطع برق در سطح گسترده را باعث شوند. اما قطعا این فوران‌ها آن‌قدر قدرتمند نخواهند بود که بتوانند زمین را در سال 2012 نابود کنند.
فاجعه خورشیدی

به اعتقاد دانشمندان در آینده بسیار دور و زمانی که سوخت خورشید به پایان می‌رسد، این ستاره به یک غول سرخ تبدیل شده و زمین را در برخواهد گرفت، اما این اتفاق نه در سال 2012 بلکه حداقل تا 5 میلیارد سال دیگر رخ نخواهد داد. سال گذشته آپولینایو شیلی پیسکتان از ریش‌سفیدان مایایی این ادعا را رد کرد و گفت: «جهان در سال 2012 به پایان نخواهد رسید. من سال گذشته از انگلستان بازگشتم و شنیدن مداوم این حرف‌ها و سوالات در مورد آخرالزمان مرا دیوانه کرد». ناسا هم اعلام کرده که جهان در 21 دسامبر 2012 به پایان نخواهد رسید.

احتمال: 3 درصد

تغییر قطب‌های مغناطیسی زمین

تعداد زیادی از معتقدان به آخرالزمان باور دارند که در آینده، قطب‌های مغناطیسی زمین معکوس شده و به این ترتیب جهت چرخش زمین برعکس می‌شود که این موضوع می‌تواند باعث بروز وقایع فاجعه‌باری شود. در این بین آن‌ها به شواهدی در مورد تغییر قطب‌های زمین در گذشته اشاره کرده و ادعا می‌کنند می‌توان این ادعا را با مطالعه لکه‌های خورشیدی و نظریه میدان مغناطیسی اثبات کرد. بسیاری معتقدند مایاها و مصریان باستان شواهدی در مورد تغییر قطب‌های زمین در آینده پیدا کرده‌اند و امروزه اسرار مربوط به آن یافته‌ها توسط دولت‌های جهان مخفی نگه داشته می‌شود.
تغییر قطب‌های مغناطیسی زمین

شواهد: مطالعات انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه پرینستون و پاول ساباتی در تولوس فرانسه نشان می‌دهد که زمین در 800 میلیون سال پیش تعادل خود را بازیابی کرده است. آن‌ها مواد معدنی مغناطیسی را در سنگ‌های رسوبی نروژ مطالعه کرده و متوجه شدند قطب شمال در طول 20 میلیون سال گذشته نزدیک به 50 درجه جابجا شده که تقریبا معادل یک‌چهارم فاصله بین دو قطب زمین است. دانشمندان دیگر هم متوجه شدند جابجایی‌های فصلی در مناطق هر دو قطب می‌تواند در موقعیت آن‌ها تاثیرگذار باشد. اما چیزی که دانشمندان و معتقدان به آخرالزمان در 2012 در آن توافق ندارند، زمان وقوع این تغییرات است. در حالی که بسیاری از این افراد معتقدند این جابجایی قطب می‌تواند در دوره زمانی بسیار کوتاهی رخ دهد، دانشمندان معتقدند این اتفاق حداقل به یک میلیون سال زمان نیاز دارد.

احتمال: 10 درصد

ابرآتشفشان‌ها

یک ابرآتشفشان می‌تواند از فوران هر آتشفشان دیگری در تاریخ مدرن بزرگ‌تر باشد. محققان معتقدند این واقعه زمانی اتقاق می‌افتد که مواد مذاب به پوسته زمین برسند اما نتوانند از آن عبور کنند. در ابتدا بخش زیادی از زمین در اثر فشار فوق‌العاده‌ای که بر اثر این رویداد به وجود می‌آید، نابود می‌شود و پس از آن، مواد آتشفشانی در مقیاسی عظیم به آسمان فوران خواهند کرد و میلیون‌ها تن مواد مذاب و گازهای سمی در جو زمین منتشر می‌شود. این رویداد می‌تواند جهان را در یک زمستان اتمی یا عصر یخبندان فرو ببرد که در بدترین وضعیت می‌تواند به پایان حیات در بخشی از زمین یا تمام آن منجر شود.
ابرآتشفشان‌ها

شواهد: اکثر نگرانی‌ها از وقع ابرآتشفشان‌ها به پارک یلواستون در آمریکا محدود می‌شود. تصاویر ماهواره‌ای در طول چند سال گذشته نشان از تغییراتی در حرکت سنگ‌های گداخته در فاصله 16 کیلومتری زیر زمین دارد. وین تاچر از تحقیقات زمین شناسی آمریکا اخیرا در نشریه نیچر نوشت:«ما می‌دانیم که ابرآتشفشان یلو استون تا چه میزان ناآرام است. هیچ کس نمی‌داند که آیا این آتشفشان فوران خواهد کرد و در صورت وقوع این اتفاق زمان دقیقش کی خواهد بود».

احتمال: 10 درصد

جنگ جهانی سوم

تقریبا درست در زمانی که جنگ جهانی دوم در سال 1945 / 1324 به پایان رسید، نگرانی‌ها در مورد شروع جنگی دیگر آغاز شد. زمانی که روسیه اولین بمب اتمی خود را دو سال بعد آزمایش کرد، رقابت سلاح‌های اتمی بین شرق و غرب آغاز شد. اختراع تسلیحات هیدروژنی باعث شتاب گرفتن این رقابت‌ها شد که در بحران تسلیحاتی کوبا در سال 1962 / 1341 به اوج خود رسید. ساخت این سلاح‌ها در بین دهه‌های 1970 / 1350 و 1980 / 1360 ادامه پیدا کرد، اما گفتگوهای خصوصی بین کرملین و کاخ سفید و دیگر کشورها، تهدید یک جنگ اتمی تصادفی را کاهش داد. این تهدیدها در نهایت در دهه 1990 / 1370 و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به کم‌ترین حد خود رسید. اما برخی نگران جنگ بین دو کشور کره شمالی و کره جنوبی هستند.
جنگ

شواهد: امروزه ترس‌ها از یک مرکز تبادلات اتمی همراه با افزایش قدرت چین و پاسخ آمریکا و هم‌چنین احتمال جنگ بین هند و پاکستان و کره شمالی و جنوبی می‌تواند باعث بروز درگیری‌هایی در سطح جهان شود.

احتمال: 15 درصد

ترورهای گسترده

از واقعه 11 سپتامبر 2001 که به کشته شدن 3هزار نفر در نیویورک انجامید، ترس از القاعده و دیگر شبکه‌های تروریستی افزایش یافته است. بسیاری معتقدند این گروه‌ها به دنبال تسلیحاتی برای نابودی و تخریب گسترده در شهرهای بزرگ غربی هستند و حتی ممکن است دست به حمله شیمیایی یا بیولوژیکی بزنند.

اظهارات دولت‌ها در مورد چنین خطراتی فقط به میزان کمی توانسته است ناامیدی را در کشورهای آمریکا و انگلستان کاهش دهد. گفته می‌شود دیک‌ چنی معاون رییس‌جمهور سابق ایالات متحده بارها از یک حمله اتمی به این کشور اظهار نگرانی کرده است.
ترور

در بسیاری از نظریات، خصوصا آن‌هایی که معتقدند حملات 11 سپتامبر در اصل توسط عناصر داخلی در دولت آمریکا طراحی و پیاده‌سازی شده، این اعتقاد وجود دارد که یک حمله گمراه کننده اتمی دیگر نیز اتفاق خواهد افتاد تا توجهات را از بحران‌های غرب منحرف کرده و زمینه را برای ایجاد دولتی یکه تاز در جهان فراهم کند.

شواهد: اسامه بن لادن چند سال پیش ادعا کرد سازمان‌هایش به تاسیسات و تجهیزات اتمی دسترسی دارند، اگرچه این ادعاها فقط برای ترساندن مردم بود؛ اما در این بین نگرانی‌هایی در مورد تسلیحات اتمی متعلق به اتحادیه جماهیر شوروی وجود دارد که به خوبی نیز محافظت نمی‌شوند. به هر حال هیچ شواهدی که نشان دهد القاعده یا هر کس دیگری به سلاح‌های اتمی دسترسی دارند به دست نیامده است. البته در این بین نگرانی‌های زیادی در مورد عدم ثبات رژیم پاکستان وجود دارد که کشوری مجهز به تسلیحات اتمی است. شاید القاعده بتواند از این موقعیت استفاده کرده و به سلاح‌های اتمی دست بیابد.

احتمال: 20 درصد

نظریه Peak oil

کاهش ارزش سهام‌های جهانی نفت واقعا نشان دهنده فروپاشی اقتصادی جهان است حتی با وجودی که میزان طلای سیاه جهان نسبت به گذشته افزایش داشته است. اما بر طبق نظریه پیک اویل (peak oil) که در مورد منابع، تقاضا و قیاس منطقی آنهاست، در مقطعی زمانی تقاضای مصرف نفت بیش‌تر از ظرفیت منابع نفتی خواهد شد. اما این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد؟ عده‌ای معتقدند از چندی قبل این اتفاق آغاز شده و عده‌ای دیگر نیز فاصله بین زمان حال تا سال 2020 را برای وقوع آن محتمل می‌شمارند.

در این بین برخی از سایت‌های آخرالزمان این نظریه را مرتبط با رویداد مههم تقویم مایا در سال 2012 می‌دانند. افزایش تقاضا نسبت به منابع موجود نفت می‌تواند عواقب بسیار بدی در جهان داشته باشد؛ چرا که اقتصاد اکثر کشورهای دنیا به این ماده وابسته است. کشاورزی نیز به طور کامل به کودهای شیمیایی بستگی دارد و صنعت پلاستیک نیز یکی از وابستگان اصلی به نفت است. به این ترتیب می‌توان منتظر فروپاشی نظم اجتماعی جهان در آینده نزدیک باشیم.
نظریه peak oil

شواهد: مطمئنا زمان فرا رسیدن نظریه Peak oil نزدیک است، اما دو سوال مهم در این بین باقی می‌ماند: این اتفاق چه وقت رخ خواهد داد و در آن زمان چه جایگزین‌هایی برای نفت وجود خواهد داشت؟

کینگ هابرت با استفاده از نظریه Peak oil نظریه دیگری را در سال 1956 / 1335 مطرح کرد که بر اساس آن توانست به درستی زمان اوج تولید نفت آمریکا را در بین سال‌های 1956 تا 1970 پیش‌بینی کند. هم‌چنین این نظریه توانست کاهش منابع و مناطق نفتی را نیز به درستی پیش‌بینی کند.

هرچند برخی افراد خوش‌بین‌تر معتقدند این اتفاق تا قبل از سال 2020 رخ نخواهد داد، اما برخی دیگر معتقدند کارخانه‌های نفتی در مورد منابع موجود در زیر زمین اغراق کرده‌اند و Oil peak چندی پیش رخ داده یا زمان رسیدن به آن نزدیک است. کاهش سرمایه‌گذاری در میدان‌های جدید نفتی در حین بحران جهانی نیز نشان می‌دهد ما به طور کامل به منابع محدود خود وابسته هستیم.

احتمال: 40 درصد

نابودی کلونی زنبورها

نزدیک به یک سوم کندوهای تجاری زنبور عسل در کشور آمریکا بر اثر سندروم نابودی کلونی زنبورهای عسل (CCD) در زمستان سال 2008 / 1386 از بین رفتند. در این سندروم تمام زنبورهای کارگر یک کلونی به طور ناگهانی می‌میرند و به این ترتیب ملکه تنها در کندوی عسل رها می‌شود. این سندروم تاکنون در اروپا و در کشورهای فرانسه، بلژیک، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا دیده شده است.

دانشمندان معتقدند عواملی مانند انگل واروآ مایت، برخی حشره‌کش‌ها، ویروس فلج حاد اسرائیلی، تغییرات آب‌وهوایی و امواج تلفن‌های همراه می‌تواند در این بین موثر باشند، اگرچه که هنوز هیچ کدام به عنوان مقصر اصلی اثبات نشده‌اند.

هنوز هیچ درمانی برای این بیماری یافت نشده و در عین حال موارد جدیدی نیز در کشورهای دیگر جهان گزارش شده است. همه این‌ها نشان می‌دهد این سندروم در حال تبدیل شدن به یک بیماری فراگیر جهانی است و می‌تواند باعث نابودی زنبورها در آینده شود.
نابودی کلونی زنبورها

شواهد: به غیر از نابودی زنبورها، برخی محصولات کلیدی برای بشر مانند پنبه، لوبیای سویا و چند نوع دانه شامل گردوی برزیلی و بادام، انگورها، سیب‌ها و گل‌های آفتاب گردان که منبع بخش عظیمی از روغن‌های گیاهی است نابود خواهند شد. تقریبا یک سوم غذای جهان وابسته به فعالیت زنبورهای عسل است. اگر این حشره منقرض شود، قحطی، خشونت و شورش جهان را در بر خواهد گرفت.

احتمال: 70 درصد

فروپاشی زیست‌محیطی

ثیر مخرب انسان روی محیط زیست قابل انکار نیست و تغییرات آب‌وهوایی از مهم‌ترین عوارض حیات بشر روی کره زمین به شمار می‌آید. اما در این بین برخی معتقدند گرم شدن زمین یک دسیسه روشنفکرانه است و در اصل، زمین در طول یک دهه گذشته سردتر شده است.

فروپاشی زیست محیطی در اثر عواملی مانند گرم شدن کره زمین، سمی و آلوده شده دریاها و نابودی برخی از گونه‌های بسیار مهم مانند زنبورهای عسل اتفاق می افتد و می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی تمدن بشری داشته باشد و حتی قسمت‌هایی از جهان را غیر قابل سکونت کند.

البته دنیا در تلاش است که با این عوامل مبارزه کند و نتایج اجلاس کپنهاگ در دانمارک و کانکون در مکزیک، بشر را به کاهش میزان تولید گازهای گل‌خانه‌ای امیدوار کرده است.

شواهد: عده‌ای از دانشمندان بالا رفتن دمای کره زمین را حداقل برای یک قرن باور ندارند. البته این برخلاف گزارش هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) در مورد افزایش دمای کره زمین و هم‌چنین بسیاری از مجادلاتی علمی است که به تغییرات آب و هوایی باور دارند.
فروپاشی زیست‌محیطی

البته تعدادی از ای‌میل‌هایی که در این بین به بیرون درز کرد، این شک را به وجود آورد که دانشمندان دانشگاه ایست آنجلیا اطلاعات آب و هوایی را تغییر داده‌اند و از آن زمان بحث‌ها در مورد تغییرات آب و هوایی بالا گرفته است. اما پروفسور جان بدینگتون مشاور ارشد دولتی در این بین پافشاری می‌کند که تردیدها در مورد تغییرات آب و هوایی نباید بهانه‌ای برای کم‌کاری‌ها در این زمینه باشد. دانشمندان ناسا گزارش داده‌اند که دهه گذشته گرم‌ترین دهه کره زمین بوده و اثبات می‌کند که دمای کره زمین در حال افزایش است. موسسه تحقیقات فضایی گدارد ناسا نیز اعلام کرده که دمای زمین از سال 1880 تاکنون نزدیک به 0.8 درجه افزایش یافته است.

احتمال: 70 درصد


فقط 2 جمله میگویم که تفسیر و رابطه اش با این موضوع به عهده خودتان میگذارم.

علی(ع): اگر سخنی شنیدید که دور از اندیشه بود و یا شما را به شک واداشت، بدانید شما به آن سطح از علم نرسیده اید که آن را درک کنید.

محمد(ص): اگر یک روز از عمر زمین باقی بماند خداوند آن روز را آنقدر طولانی میکند تا امام عصر ظهور کند.


منابع :1.ناسا
         2.ویكی پدیا
         3.netsooz.wordpress.com
         4.مهر:  (http://www.noandish.com/com.php?id=32000)
         5.خبرآنلاین
         6.تبیان
          7.دیلی تلگرافارسال توسط Amir Hatami
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin